Strona główna » Dywan sizalowy – modny i praktyczny dodatek do każdego wnętrza

Dywan sizalowy – modny i praktyczny dodatek do każdego wnętrza

  • by

Urządzając pomieszczenia mieszkalne, wiele osób zastanawia się nad wyborem dywanu. To praktyczny element wyposażenia, który zapewni izolację cieplną, częściowe wygłuszenie i z pewnością podkreśli unikalny charakter aranżacji. Niektórzy obawiają się jednak, że tego typu akcesorium będzie gromadzić kurz i stanie się siedliskiem drobnoustrojów. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się dywany sizalowe. Czym dokładnie są te akcesoria i dlaczego mogą okazać się korzystnym wyborem?

Czym charakteryzują się sznurkowe dywany?

Nazwa dywanów sizalowych odnosi się do modeli wyplatanych z naturalnych włókien agawy oraz imitujących je materiałów polipropylenowych. Egzemplarze z obu kategorii łączy to, że nie posiadają odstającego runa. Ponadto, charakteryzuje je wyjątkowo ścisły i twardy splot. Dzięki temu płasko tkane dywany posiadają wiele korzystnych cech. Oprócz tego, że okazują się wyjątkowo praktycznym i funkcjonalnym akcesorium, w ich ofercie odnaleźć można wiele ciekawych wzorów i kolorów. Jedną z zalet takich dodatków jest łatwość dopasowania ich do najbardziej modnych aranżacji. Niebanalny wygląd umożliwia nadanie pomieszczeniom szczególnego charakteru. Jakie jeszcze korzyści może nieść za sobą wybór takiego przedmiotu?

Zalety dywanów Sizal

Dzięki twardości włókien, dywan sizalowy może okazać się wyjątkowo trwałym elementem wyposażenia. Powierzchnia takich produktów nie odkształca się pod silnym naciskiem. Dlatego też bez obaw można stawiać na nich nawet ciężkie meble. Ponadto, płasko tkane dywany doskonale sprawdzają się w intensywnie eksploatowanych pomieszczeniach. Będą odpowiednim rozwiązaniem w miejscach, w których nosi się obuwie. Ich odporność na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych sprawia, że są również chętnie umieszczane na balkonach i tarasach.

Kto powinien się na nie zdecydować?

Sznurkowe dywany to wyjątkowo korzystna opcja dla alergików i osób szczególnie dbających o porządek. Ścisły splot włókien chroni materiał przed przedostawaniem się brudu do jego głębszych warstw. Płaska i zwarta powierzchnia sprawia, że drobne śmieci, włosy i sierść nie zaplątują się w wykładzinę. Utrzymanie przedmiotów z tej kategorii w czystości nie stanowi wyzwania. Wymaganym zabiegiem pielęgnacyjnym jest regularne odkurzanie dywanu z wykorzystaniem standardowej szczotki przeznaczonej do tego celu. Wszelkie dodatkowe plamy i zabrudzenia bez problemu usunąć można za pomocą wody i delikatnego detergentu. Sizalowe dywany to produkty szybkoschnące. Po wyczyszczeniu na mokro, wystarczy dokładnie wytrzeć je suchą ścierką. Materiał nie jest podatny na działanie wilgoci. Znikome ryzyko zawilgotnienia jest atutem dla osób uczulonych na pleśń. Dywany z tej kategorii są stosunkowo lekkie. Dlatego również ich trzepanie i wietrzenie nie stanowi wyzwania.

Sznurkowy dywan może okazać się doskonałym wyborem dla osób, w których domach mieszkają zwierzęta. Usuwanie sierści z powierzchni akcesorium nie jest bowiem problematyczne. To również dodatek chętnie wybierany przez rodziny z małymi dziećmi. Odpowiednio dopasowany dywan Sizal ułatwi utrzymanie porządku i podkreśli wyjątkowy charakter każdej aranżacji.