Strona główna » Dywanik – sposób na szybką zmianę naszego wnętrza

Dywanik – sposób na szybką zmianę naszego wnętrza

  • by

Ten niepozorny dodatek do naszego wnętrza potrafi szybko i sprawnie zmienić nawet najbardziej proste pomieszczenie w modną i gustowną strefę. Dzięki niemu podłoga nabiera nowego wyrazu, a sam dywanik często staje się ozdobą znajdującą się w centrum zainteresowania. Dlatego też, warto przyłożyć się do jego zakupu, by mieć pewność, że wybrany przez nas asortyment jest strzałem w dziesiątkę. 

Dywanik do przedpokoju 

Zazwyczaj wybieramy nieduże dywaniki do przedpokoju, gdzie oprócz funkcji ozdobnych, ma on tam jeszcze spełniać kilka funkcji praktycznych. Jednak, w związku z tym, iż znajduje się w centralnym miejscu i widzi go każdy, kto staje u progu naszych drzwi – taki dywanik nie może być byle jaki. W zależności od tego, jak dużą przestrzenią dysponujemy, zazwyczaj do przedpokoju producenci proponują dywaniki o rozmiarach między innymi: 80×150, 120×170 czy 160x 220. Można go swobodnie rzucić na środek podłogi lub delikatnie schować go pod szafę czy szafki na buty. 

Wzór ma znaczenie 

Jak wybrać dywanik do przedpokoju? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które stają przed dylematem urządzenia swojego nowego mieszkania lub domu. Nie pomaga też ogromny wybór tego asortymentu w sklepach, gdyż klienci po jakimś czasie kompletnie nie wiedzą już na co się zdecydować. Niewątpliwie dywanik, który zagości w naszym przedpokoju powinien być miły dla oka i doskonale wkomponować się w inne elementy, które znajdują się w tym miejscu. Najlepiej więc postawić na jasne, stonowane barwy lub wzory, które nie przytłoczą naszego przedpokoju. Projektanci i dekoratorzy proponują więc wszelkie dywaniki o geometrycznych wzorach, dywaniki z delikatnymi motywami kwiatowymi czy te z bardzo minimalistycznym ozdobami. Niezwykle modne są także dywaniki z napisami (np.: „hello”, „dzień dobry”, „witaj w domu”), które wywołują uśmiech na twarzy każdego, kto odwiedzi nasz dom. Bardzo ciekawym pomysłem są także dywaniki z widokami lub znanymi miejscami – taki asortyment będzie wyglądał rewelacyjnie w każdym nowym i designerskim wnętrzu.