Strona główna » Modny dywan do salonu – jaki?

Modny dywan do salonu – jaki?

  • by

Jak dopasować dywan do konkretnego wnętrza? Jaki kupić, aby prezentował się w salonie nienagannie i pasował do wybranej aranżacji wnętrza? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, gdzie odpowiemy na te pytania.

Rozmiar, wzór i materiał

Wybór dywanów jest bardzo duży, dlatego bez problemu można znaleźć takie, które będą idealne dopasowane do naszych potrzeb i aranżacji salonu. Oczywiście na początku trzeba podjąć decyzję, gdzie będziemy chcieli umieścić dywan oraz w jakim rozmiarze będzie najlepszy. W większych, bardzie przestronnych pomieszczeniach dobrze sprawdzi się dywan w wymiarach 300×400, w mniejszych lepiej stawiać na kilka mniejszych wykładzin, bo nie będą tak bardzo przytłaczać wnętrza.

Jeżeli chodzi o wzór, to dużo zależy od tego w jakim, stylu decydujemy się urządzić pomieszczenie. Niektórzy preferują wzory i kolory stonowane, inni decydują się na dywany w odważnych barwach. Ważny będzie także rodzaju materiału. Dywany mogą być wykonane z materiałów naturalnych takich jak bawełna, wełna, jedwab, albo syntetycznych, które są łatwe w czyszczeniu oraz antyalergiczne. 

Dywan może być wykonany z materiałów naturalnych (wełna, bawełna, jedwab) lub syntetycznych (polipropylen, poliamid, akryl). Naturalne materiały są trwałe, szlachetniejsze, ale nie sprawdzają się w mieszkaniu alergików. Natomiast wersje syntetyczne są antyalergiczne oraz łatwe w czyszczeniu. Dobrze jest dostosować rodzaj dywanu do pomieszczenia.

Czy warto położyć dywan we wnętrzu? 

Bez względu na to, czy decydujemy się na położenie dywanu w sypialni, salonie czy przedpokoju, to ciekawy element dekoracyjny, który warto wziąć pod uwagę. Dzięki temu pomieszczenie robi się przytulniejsze, jest bardziej ciepłe. Dywany to nie tylko sposób, aby było nam cieplej w stopy w domu, ale to świetny sposób, aby odmienić wnętrze nie do poznania. Duży wybór dywanów można znaleźć obecnie w sieci, tam można wybierać spośród wielu wzorów, co więcej zazwyczaj ceny są dużo przystępniejsze, niż w sklepach stacjonarnych, także warto tam zajrzeć.